Listavezetőt vert a Bátonyterenyei TK

A harmadik fordulóban hazai pályán fogadta tekecsapatunk a listavezető Fővárosi Vízművek együttesét. Remek hangulat, és óriási érdeklődés (a csarnokot teljesen megtöltötték a helyi és környékbeli szimpatizánsok) jellemezte az találkozót, amely végül a mieink győzelmével zárult. A BTK 7-1-es végeredménnyel zárta a meccset, melyről szokás szerint Kelemen Imre szakosztályvezető számolt be lapunknak.

-A felnőtteknél az első körben a Barcikán kiegyenlített teljesítménnyel előrukkoló Bakos Gy. kapott bizalmat. Sajnos az első három szettben ugyan kiegyenlítetten gurított, de nem eredményesen, így addigra el is döntötte a találkozó sorsát a szintén nem sziporkázó Szilágyi Z. A másik oldalon igazi csemege volt kialakulóban. A hétről-hétre érett játékot bemutató Juhász Bence remek kezdés után (317fa), még rá tudott tenni egy lapáttal (324fa) és mindösszesen 1 fával maradt el az aktuális ffi pályacsúcstól. Ellenfele Szám N. hiába próbált lépést tartani vele, erejéből csupán 0,5 szettpont tellett. A középső körben jöttek megint a ‘Janik’. Horváth J. a két héttel ezelőtti teljesítményét szinte lemásolva, ismételten egyedüliként mind a 4 szettpontot begyűjtve könnyedén diadalmaskodott Horváth II J. ellen. ‘Sortársa’ Kecskés J. végig magabiztosan, összeszedetten gurítva múlta felül a vendégek emblematikus játékosát Grünwald Gy-t egy újabb 600 feletti teljesítményt bemutatva.  A záró sorban két ‘csemegére’ került sor. Az 1-2-n Sáfár Z. a vendégek talán legjobb játékosával Kiss P. -vel vette fel a küzdelmet. A hazai játékos semmit sem bízott a véletlenre, már az első két szettben viszonylag megnyugtató előnyt kovácsolt össze, így a végére maradt bőven tartalék- mivel a heti erőnlétet kisebb betegség befolyásolta. A 3-4-en a két ‘rutinos öreg’ csapott össze! Márton F. szintén nem bízott semmit a véletlenre az első két pálya ‘megnyomásával’ szintén megnyugtató előnyt szerzett, mely nála is kitartott a folytatásban Kókány M. ellen. A végeredmény: 7-1. Néhány szó ifi csapatunk játékáról is, az ő találkozójuk igen szorosra sikeredett. A szezonban először lehetőséget kapott Huber K. nem tudott lépést tartani a vendégek játékosával Szűrös S.-al, így nagyarányú vereséget szenvedett. A kérdés az volt, hogy a másik oldalon pályára lépő Juhász Balázs ennél nagyobb arányban felül tudja-e múlni ellenfelét Preisinger B.-t! Sikerült neki, így a csapatfa döntötte el a találkozó kimenetelét. 3-1 lett a vége. Gratulálok a csapatok teljesítményéhez – tette hozzá Kelemen Imre, a BTK szakosztályvezetője.